۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۸ تير
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر پدافند غیر عامل دفتر پدافند غیر عامل
صفحه اصلی
1398/03/05 گستردگي و اهميت پدافند غير عامل بايد براي دستگاه هاي اجرايي و مردم تبيين شود.
گستردگي و اهميت پدافند غير عامل بايد براي دستگاه هاي اجرايي و مردم تبيين شود.

مهندس سيد كمال الدين ميرجعفريان معاون هماهنگي امور عمراني استانداري در ديدار مدير كل و پرسنل اداره كل پدافند غير عامل استانداري با بيان اين مطلب پدافند غيرعامل را موضوعي بسيار مهم دانست و افزود با توجه به گستردگي و اهميت پدافند غيرعامل مي بايست بيش از پيش به تبيين آن پرداخت و تفاوت هاي آن با مديريت بحران روشن شود.تا از تداخل وظايف جلوگيري شود.

 

ميرجعفريان با اشاره به تاكيدات مقام معظم رهبري در خصوص پدافند غيرعامل ادامه داد بايد تدابير كارساز در باب پدافند غيرعامل به گونه اي مبتني بر پيش بيني و پيشگيري عملي شود كه در صورت تعرض دشمن ضمن افزايش بازدارندگي و تداوم فعاليت هاي ضروري، كمترين آسيب ها متوجه سرمايه هاي كشور شود.

وي بر رعايت اصول و ضوابط پدافند غيرعامل تاكيد كرد و افزود دو يا چند منظوره كردن برخي مستحدثات ،تاسيسات و شبكه هاي ارتباطي و مواصلاتي در جهت بهره گيري پدافندي از آن ها به ويژه در اين استان مرزي بايد مورد توجه بيشتري قرار گيرد.

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري بر فعال شدن بيش از پيش كارگروه تخصصي عمراني و تاسيساتي شوراي پدافند غيرعامل تاكيد كرد و افزود در كليه كارگروه ها و كميته هاي مرتبط با امور عمراني و تاسيسات رويكرد پدافند غيرعامل بايستي مد نظر قرار گيرد.

وي فرهنگ سازي و آموزش عمومي و تخصصي در زمينه بكار گيري اصول و ضوابط پدافند غيرعامل در بخش هاي دولتي و غيردولتي را مهم دانست و خواستار پيش بيني آموزش هاي متناسب در سطوح مختلف همچنين اجراي رزمايش هاي آمادگي عمومي در مباحث شهري، تخليه اضطراري،اسكان موقت و تامين منابع انرژي شد و افزود در مطالعه، طراحي و اجراي طرح هاي حساس و مهم و نيز تاسيسات زيربنايي و ساختار هاي حساس و شريان اصلي و حياتي كشور رعايت اصول و ضوابط پدافند غيرعامل ضروري است.وي همچنين نقش موثر اداره كل پدافند غيرعامل در مساعدت به دستگاه هاي اجرايي در راستاي تامين بودجه پروژه هاي مهم را مورد تاكيد قرار داد.

در اين ديدار مهندس محمد علي آخوندي مدير كل پدافند غيرعامل نيز به تشريح ساختار پدافند غيرعامل در استان پرداخت و اظهار اميدواري كرد با حمايت و راهنمايي مسئولين ذيربط و روساي كارگروه هاي تخصصي بتوانيم گام هاي موثري در راستاني اهداف پدافند غيرعامل برداريم.

وي همچنين رويكرد عملياتي پدافند غير عامل را مورد تاكيد قرار داده و به برنامه ريزي هاي انجام شده براي شفاف سازي و تهيه دستور العمل هاي تخصصي و اجرايي كه به زودي به دستگاه هاي ذيربط ابلاغ خواهد شد   اشاره نمودند 
تعداد بازدید: 298
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal