۱۴۰۲ يکشنبه ۹ مهر
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر پدافند غیر عامل دفتر پدافند غیر عامل
صفحه اصلی
چگونه تمام اطلاعات شخصي خود را از گوگل حذف كنيم؟
فيس بوك تنها شركتي نيست كه اطلاعات زيادي راجع به شما جمع آوري كرده است. بهتر است بدانيد گوگل همچنين فعاليت هاي شما را رديابي مي كند تا از فروش اطلاعات شما براي تبليغات سودي بدست آورد.
 در واقع گوكل اطلاعاتي در مورد اينكه شما كجا بوده ايد، چه چيزي را جستجو كرده ايد، چه چيزي تماشا كرده ايد و خيلي چيزهاي ديگر راجع به شما دارد. در ادامه قصد داريم به نحوه دسترسي به اين آرشيوهاي گوگل بپردازيم و بگوييم كه چطور اين اطلاعات را ويرايش كنيد و يك نسخه از آن را براي خودتان ذخيره كنيد.

حتما اين روز ها راجع به رسوايي هاي شبكه اجتماعي فيس بوك شنيده ايد، متاسفانه بايد به شما بگوييم كه Facebook تنها شركتي نيست كه اطلاعات زيادي راجع به شما جمع آوري كرده است. بهتر است بدانيد گوگل همچنين فعاليت هاي شما را رديابي مي كند تا از فروش اطلاعات شما براي تبليغات سودي بدست آورد. در واقع گوكل اطلاعاتي در مورد اينكه شما كجا بوده ايد، چه چيزي را جستجو كرده ايد، چه چيزي تماشا كرده ايد و خيلي چيزهاي ديگر راجع به شما دارد. در ادامه در نت نوشت قصد داريم به نحوه دسترسي به اين آرشيوهاي گوگل بپردازيم و بگوييم كه چطور اين اطلاعات را ويرايش كنيد و يك نسخه از آن را براي خودتان ذخيره كنيد.

هر گامي كه شما برمي داريد

مكان ها و مسيرهايي را كه قبلا توسط نقشه گوگل رديابي كرده ايد، در صورت عدم رعايت نكردن، در سابقه موقعيت مكاني گوگل ثبت مي شود. وقتي تاريخچه موقعيت مكاني خود را باز كرديد (براي اين كار اينجا را كليك كنيد)، به شما نشان مي دهد كه حتي در چند سال گذشته در كجا به سر مي برديد و يا كجا سفر كرده ايد.

چگونه تمام اطلاعات شخصي خود را از گوگل حذف كنيم؟

براي متوقف كردن رديابي جغرافيايي شما، به اين صفحه برويد و Location History را در حالت خاموش بگذاريد. براي حذف تاريخچه قبلي خود به نقشه بازگرديد و روي يكي از نقاط قرمز كه نشان دهنده جايي است كه شما در آن بوده ايد، دوبار كليك كنيد تا مسيري را كه جستجو كرده ايد، نشان دهد. براي پاك كردن اين اطلاعات، يك آيكون سطل زباله در آنجا خواهيد ديد.

خبر خوب براي كاربران آيفون اينكه گوگل اطلاعات جمع آوري شده از دستگاه هاي غير اندرويدي را ذخيره نمي كند.

چگونه تمام اطلاعات شخصي خود را از گوگل حذف كنيم؟چگونه تمام اطلاعات شخصي خود را از گوگل حذف كنيم؟

هر جستجويي كه انجام مي دهيد

از گوگل براي جستجو استفاده مي كنيد؟ گوگل هر چيزي را كه در ابزار جستجوي آن سرچ مي كنيد، ثبت مي كند. براي اثبات اين ادعا اين صفحه را باز كنيد، مشاهده مي گردد كه تمام سرچ هاي شما ثبت شده است. براي حذف هر آيتم، روي سه نقطه در گوشه بالا سمت راست كليك كنيد. در آنجا، گزينه حذف را خواهيد ديد.

چگونه تمام اطلاعات شخصي خود را از گوگل حذف كنيم؟
هر كلمه اي كه مي گوييد

گوگل مي خواهد ابزار تشخيص صدا به خوبي كار كند، بنابراين هنگامي كه شما مي گوئيد "OK Google”، اين دستور شما را به وضوح مي شنود. اگر به اين صفحه برويد فعاليت هاي صوتي خود را كه تحت عنوان "Voice & Audio Activity” مي باشد را مي توانيد خاموش كنيد. براي دريافت گزينه حذف ركوردهاي صوتي نيز، اينجا را كليك كنيد.

اگر از گوگل كروم استفاده مي كنيد بايد بگوييم گوگل داراي پايگاه داده اي است كه صفحات وبي كه در مرورگر مشاهده كرده ايد را ذخيره مي كند. براي ديدن آن اينجا را كليك كنيد، و با كليك كردن بر روي سه نقطه و كليك روي delete ، مطالب شخصي را حذف كنيد.

براي جلوگيري از جمع آوري فعاليت هاي كروم، اين صفحه را باز كنيد و سوئيچ كنار Web & App Activity را خاموش كنيد.

چگونه تمام اطلاعات شخصي خود را از گوگل حذف كنيم؟

هر كليپي كه تماشا مي كنيد

از آنجايي كه يوتيوب متعلق به گوگل است، مجموعه اي از هر ويديويي را كه در آن پلتفرم تماشا كرده ايد، در گوگل ثبت مي گردد. براي ديدن سوابق مشاهدات خود اينجا را كليك كنيد و براي حذف هر يك روي سه نقطه و سپس روي Delete كليك كنيد.

چگونه تمام اطلاعات شخصي خود را از گوگل حذف كنيم؟

هر اپليكيشني كه استفاده مي كنيد

گوگل به اپليكيشن ها و سرويس ها اجازه مي دهد تا به اكانت هاي كاربران متصل شوند و همين موضوع ممكن است باعث برداشت اطلاعات شما گردد بنابراين بهتر است بدانيد در چه اپليكيشن هايي با اكانت گوگل خود وارد شده ايد. اينجا را كليك كنيد، در صفحه اي كه باز مي شود با كليك روي هر اپليكيشن گزينه Remove Access در اختيار شما قرار مي گيرد بنابراين مي توانيد اين شركت را از اكانت گوگل خود برداريد.

چگونه تمام اطلاعات شخصي خود را از گوگل حذف كنيم؟

هر آگهي تبليغاتي اطلاعاتي در مورد شما خريداري مي كند

هميشه تعجب مي كنيد كه چرا آگهي هايي را مي بينيد كه با علائق شما تقريبا يكسان است؟ گوگل مباحثي را كه شما دوست داريد به تبليغ كنندگان مي فروشد، اينجا را كليك كنيد. در اين صفحه مشاهده مي كنيد كه گوگل ليستي از علائق شما را دسته بندي كرده است. هر كدام را كه فكر مي كنيد نادرست است با كليك روي X حذف كنيد.

چگونه تمام اطلاعات شخصي خود را از گوگل حذف كنيم؟
دسته بندي ليستي از علائق شما دسته بندي ليستي از علائق شما

در صفحه اي كه باز كرديد كمي پايين تر رويد در اينجا گروه سني و جنسيت خود را مي توانيد تغيير دهيد زيرا تبليغ كنندگان معمولا تبليغات خود را بر اساس گروه هاي سني خاص ارسال مي كنند. در صورت تمايل نيز مي توانيد اطلاعات اينجا را حذف كنيد، اما بهتر است بدانيد در اين صورت آگهي هايي را مشاهده خواهيد كرد كه خيلي به شما ارتباطي ندارد.

در آخر براي بازديد و ويرايش نام، نام مستعار، آدرس ايميل، شماره تلفن و ساير تنظيماتي كه گوگل به حساب كاربري شما متصل كرده است، اينجا را كليك كنيد.


تمام اطلاعات خود در گوگل را دانلود كنيد

گوگل يك نسخه از زندگي ديجيتال شما را ذخيره مي كند، ممكن است برخي بخواهند آن را نزد خود نگهدارند. بايد بگوييم گوگل به شما اجازه مي دهد فايل اطلاعات خود را دانلود كنيد. البته مي توانيد انتخاب كنيد كه كدام برنامه ها را ترجيح مي دهيد شامل اين آرشيو شود ( كدام دسته از اطلاعات را مي خواهيد). پس به صفحه Google Takeout برويد و فايل اطلاعات خود را دانلود كنيد
تاریخ به روز رسانی: 2018/04/03
تعداد بازدید: 4158
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal