۱۴۰۲ يکشنبه ۹ مهر
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر پدافند غیر عامل دفتر پدافند غیر عامل
صفحه اصلی
چتر حفاظت سايبري ايراني مي شود / شليك آنتي ويروس بومي به سمت بدافزارها
بر اساس ابلاغ هيئت دولت دستگاه ها و سازمان هاي دولتي ملزم به استفاده از آنتي ويروس هاي بومي شده اند.
با ابلاغ هيئت دولت دستگاه ها و سازمان هاي دولتي ملزم به استفاده از آنتي ويروس هاي بومي شده اند؛ دستورالعمل مذكور به منظور حفظ امنيت در سيستم هاي كامپيوتري صادر شده است.

 

لزوم استفاده از آنتي ويروس پادويش

سيد هادي سجادي؛ معاون امنيت فناوري اطلاعات ايران گفت: دستگاه هاي اجرايي بايد از آنتي ويروس پادويش استفاده كنند.

 

پادويش تنها ضد بدافزار ايراني مطرح در سطح جهان

محمدرضا فرجي، جانشين فرماندهي قرارگاه سايبري نيز گفت: تنها ضد بدافزار ايراني كه در سطح جهاني مطرح است همان آنتي ويروس پادويش است البته ضد بد افزار هاي ديگري هم هست اما بر روي اين محصول بيشتر كار شده است.

فرجي گفت: ما انحصار در ضد بدافزار نداريم ما بايد به خود بياليم چون يك محصول راهبردي كه براي كشورها به عنوان سرمايه راهبردي است در اختيار داريم.

وي افزود: بعد از اينكه اين محصول در نمايشگاه پدافند سايبري و ديگر مكان ها عرضه شد ساير كشورها دامپينگ كردند بنابراين اين محصول حداقل توانست بسياري از قيمتها را بشكند.

 

يكي از ملزومات درست استفاده از آنتي ويروس بومي است

محسن كيان، كارشناس آي تي گفت: يكي از ملزومات درست استفاده از آنتي ويروس بومي است اينكه ما از محصولات داخلي حمايت كنيم ميمون و مبارك است استفاده از آنتي ويروس داخلي مسلتزم يك آزمايشگاه براي بررسي آنتي ويروسهاي خارجي است كه بدانيم آنها چه رصد مي كنند وقتي به ما متصل مي شوند ما از حوزه بين المللي وارد عمل مي شويم.

رد شائبه انحصاري بودن آنتي ويروس

سجادي، معاون فناوري اطلاعات در پاسخ به شائبه انحصار گفت : در حال حاضر محصول داخلي ديگري در حوزه آنتي ويروس نداريم.

 

تلاش براي راه اندازي يك مركز يك پارچه

فرجي پور، جانشين فرماندهي قرارگاه سايبري گفت: از سالها پيش دانشگاه هايي نظير دانشگاه صنعتي شريف، صنعتي اصفهان و امام حسين(ع) در كشور مراكزي به نام آپا آگاهي بخشي، پايش و آموزش و آزمايشگاهي براي پايش فضاي سايبري داشته اند اما مركز واحد يك پارچه اي وجود ندارد بنابراين در صدد فراهم كردن چنين فضايي هستيم.

 

 سوالات زيادي در اين حوزه مطرح است از جمله معيار سنجش آنتي ويروس هاي داخلي چيست و تعداد شركتهاي شناسايي شده در اين حوزه چند تا است بر همين مبنا پاسخ گويي به موقع و دقيق مسئولان از يك سو و هماهنگي دستگاه هاي مختلف از سوي ديگر مي تواند باعث به ثمر نشستن اين كار راهبردي در كشور شود كه اگر درست اجرا شود طي چند سال آينده نمود بيشتري مي يابد.

 
تاریخ به روز رسانی: 2018/02/17
تعداد بازدید: 4048
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal