۱۴۰۲ پنج شنبه ۹ آذر
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر پدافند غیر عامل دفتر پدافند غیر عامل
صفحه اصلی
هشدار سازمان ملل متحد براي بيماري آنفلوآنزاي پرندگان
 هشدار سازمان ملل متحد براي بيماري آنفلوآنزاي پرندگان
 
 
رئيس آژانس مخاطرات بلاياي سازمان ملل متحد اعلام كرد:جهان بايد هر چه سريعتر براي جلوگيري از فراگير شدن بيماري آنفلوآنزاي پرندگان كه مي‌تواند تغيير سويه داده و براي انسان مهلك باشد، تلاش كند.
رئيس آژانس مخاطرات بلاياي سازمان ملل متحد اعلام كرد جهان بايد تلاش بيشتري براي اجتناب از بيماري‌هاي قابل انتشار نظير آنفلوانزاي پرندگان داشته باشد، چرا كه اين بيماري مي‌تواند با تغيير در سويه موجب ايجاد بيماري در انسان نيز بشود كه در چنين شرايطي مي‌تواند ميليون‌ها انسان را به كام مرگ بكشد.
رابرت گلاسر رئيس بخش كاهش مخاطرات بلايا در سازمان ملل متحد اعلام كرد: استفاده از واكسيناسيون و مراقبت از بيماري در كاهش بيماري بسيار مؤثر است و باعث جلوگيري از اپيدمي شدن اين بيماري خواهد شد. 
وي به بنياد تامسون رويترز اعلام كرد ما نمونه‌هايي از ويروس‌هايي كه جهش‌هاي ژني در آن‌ها ايجاد مي‌شود نظير آنفلوانزاي پرندگان و SARS متوجه شديم و مردم عموماً از اين مسئله آگاه نيستند، چرا كه اغلب به خطرات و عواقب آن توجهي ندارند.
وي كه در بزرگترين كنفرانس جهان كه بر روي مسائل شهري متمركز است، سخن مي‌گفت: اعلام كرد:، اما اگر اين بيماري‌ها انتشار يابد، مي‌تواند در سطح بسيار گسترده افراد را مبتلا كند و در چنين وضعيتي ديگر نمي‌توان براي آن كاري انجام داد.
كارشناسان مي‌گويند سويه‌هاي مختلفي از آنفلوانزاي پرندگان در سراسر اروپا، افريقا و آسيا طي سال گذشته منتشر شده است و در كشور‌هاي مختلفي باعث شده تا پرندگان و ماكيان زيادي براي جلوگيري از شيوع بيماري كشته شوند و حتي در چين موجب مرگ انسان‌ها نيز شده است. معمولاً بيماري‌هاي ويروسي به راحتي منتشر مي‌شوند و به سطح بي‌سابقه‌اي مي‌رسند.
بزرگترين نگراني درباره آنفلوانزاي پرندگان اين است كه ويروس آن مي‌تواند تحت تأثير موتاسيون (جهش‌هاي ژني) تغيير سويه داده و بيماري فراگير شود و در اين صورت اين بيماري مي‌تواند از پرندگان به انسان انتقال يابد. 
گلاسر گفت: اين مسئله مي‌تواند باعث مرگ ميليون‌ها نفر شود.
وي همچنين تصريح كرد: در حال حاضر اقدامات گسترده‌اي درباره جلوگيري از شيوع اين بيماري در حال انجام است.
تاریخ به روز رسانی: 2018/02/14
تعداد بازدید: 7605
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal