۱۴۰۲ يکشنبه ۹ مهر
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر پدافند غیر عامل دفتر پدافند غیر عامل
صفحه اصلی
بيانات مقام معظم رهبري

پدافند غيرعامل مثل مصونيت سازي بدن انسان است، از درون ما را مصون مي كند، معنايش اين است كه ولو دشمن تهاجمي هم بكند و زحمتي هم بكشد و ضرب و زوري هم بزند، اثري نخواهد كرد. اين پدافند غيرعامل نتيجه اش اين است. ببينيد چقدر مهم است كه ما اين حالت را در كل پيكره كشور و جامعه و در دستگاه هاي مختلف بوجود بياوريم. كاري كنيم كه همت ما فقط مصروف به اين نباشد كه دشمن را منصرف كنيم يا براي مقابله خودمان را آماده بكنيم. نه، كاري كنيم كه ما مصونيت در خودمان بوجود بياوريم. اين با پدافند غيرعامل تحقق پيدا مي كند. بنابراين اين مسئله، مسئله بسيار مهمي است كه بايستي راه بيفتد.
 

 مقام معظم رهبري (مدظله العالي)

 
  

- اين موضوع را قبلاً هم ابلاغ كرده ام و الان هم تأكيد مي كنم كه تدابير كارساز در باب پدافند غيرعامل را عملي كنيد.


- چشم تاريخ به رفتارمسئولان، صحنه گردانان و نخبگان ايران است و آيندگان در ماوراء هر حرف يا سكوت، اقدام يا بي عملي امروز ما را قضاوت خواهند كرد.

 

- بايد تدابيركارساز در باب پدافند غيرعامل را عملي كنيد.

 

- پدافند غيرعامل مانند شعله اي بلند شود.

 

- اهميت پدافند غير عامل قاعدتاً براي مسئولين بايستي شناخته شده باشد، اهتمام شما كار را پيش مي برد.

 

- پدافند غيرعامل يك اصل خواهد بود براي هميشه، نه براي يك مقطع خاص مستمر و هميشگي است انشاالله.

 

- كاري كنيم كه همت فقط مصروف به اين نباشد كه دشمن را منصرف كنيم يا براي مقابله خودمان را آماده كنيم. نه، كاري كنيم كه مصونيت در خودمان بوجود بياوريم، اين با پدافند غيرعامل تحقق پيدا مي كند.

 

- وقتي مردم در يك نظامي متحدند، يكپارچه اند، پشتيبان نظامند، با نظامند، اين مصونيت پيدا مي كند، قدرت پيدا مي كند، بركندن آن از جا، ناممكن مي شود، مثل درختي است كه در اعماق زمين ريشه دوانده، اين را نمي شود برداشت، نظام جمهوري اسلامي ايران ريشه دارد، اين ريشه مردمند.

 

- پدافند غيرعامل مثل مصونيت سازي بدن انسان است. از درون ما را مصون مي كند معنايش اين است كه ولو دشمن تهاجمي هم بكند و زحمتي هم بكشد و ضرب و زوري هم بزند، اثري نخواهد كرد پدافند غيرعامل نتيجه اش اين است.
 

- هر چند سازمان ها در دفاع غيرعامل كار كنند. تا وقتي كه همه موارد كه رئوس آن مشخص شده است امن نشود كافي نيست.

 

- در هر كشوري كه آحاد مردم وارد صحنه شوند و بايستند و مقاومت كنند، اهداف آن ها محقق خواهد شد.

 

- علاج صحيح در مقابل تجاوز آمريكا مستحكم كردن ساخت داخلي نظام است. نظامي كه حقيقتاً متكي به مردم است و مردم از آن دفاع مي كنند در درون خودش مستحكم است.

 

- تأثير متقابل طرح هاي پدافند عامل و غيرعامل نبايد مورد غفلت قرار گيرد.

 

- لازم است اقدامات مؤثر در حوزه پدافند غيرعامل با كار بيسجي صورت گيرد و از مصونيت كشور و آمادگي لازم دفاعي در برابر دشمنان اطمينان حاصل شود، انتظار دارد قواي سه گانه به ويژه دولت محترم حمايت هاي لازم به عمل آورند.

 

- امروز پدافند غيرعامل براي ما مهم است. بخش هايي دارند انجام مي دهند، سپاه هم كارهاي خوبي كرده، مطلع هستم. اما در عين حال باز بايستي كار كرد، تلاش كرد و اين امكانات را در اختيار پدافند غيرعامل قرار دهيد.

 

- استكبار جهاني بداند كه اين ملت، فولاد آبديده است، زن و مرد اين كشور و اين مرز و بوم... در كوره هاي حوادث آبديده شده اند. براي خودشان يك رسالت قائلند، رسالت پاسداري از اسلام و پرچم برافراشته شده اسلام در اين سرزمين.

 

- تنها راه مقابله با تهديدات اين است كه وضعيت داخلي به گونه اي ساماندهي شود كه دشمن از پيروزي خود مطمئن نباشد و زمينه را براي ماجراجويي فراهم نبيند.

 

- ندانستن اينكه دشمن چه در سر دارد و چه مي خواهد بكند غفلتي است كه ممكن است ما را از امكان دفاع محروم كند.

 

- ما نمي توانيم چشم و قدرت تحليل داشته باشيم، توطئه عميق عناد آميز استكبار عليه اسلام و نظام اسلامي را ببينيم و در عين حال به فكر دفاع نباشيم.

 

- تهديد را كاملاً جدي بگيريد، يعني از جديت تهديد پايين نياييد، منتها تهديد جدي معنايش حتمي نيست، هيچ حتميتي وجود ندارد.

 

- جنگ نرم ايجاد ترديد در دل ها و ذهن هاي مردم است.

 

- من برنامه هاي استكبار جهاني عليه ملت ايران را در سه جمله خلاصه مي كنم: اول جنگ رواني، دوم جنگ اقتصادي، سوم مقابله با پيشرفت و اقتدار علمي.

 

- جنگ نرم، صحنه رويارويي دروغ هاي بزرگ با واقعيت هاي ترديد ناپذير است.

 

- وظيفه ما آن است كه با پايداري خود مقابله با تهديد و تطميع سلطه گران اين پرچم را همچنان برافراشته نگهداشته از هيچ فداكاري دريغ نكينم تا بتوانيم نقش و مسئوليت تاريخي را كه بر عهده ما در اين برهه از زمان گذارده شده است به بهترين وجه ايفا كنيم.

 

- دفاع جزيي از هويت يك ملت زنده است.

 

- هرچه مي توانيم درون خود را مقتدر كنيم و دل به بيرون نبنديم، ما بايد استحكام ساخت دروني اقتدار ملي بپردازيم.

تاریخ به روز رسانی: 2017/10/22
تعداد بازدید: 14947
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal