۱۴۰۲ پنج شنبه ۹ آذر
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر پدافند غیر عامل دفتر پدافند غیر عامل
صفحه اصلی
1402/05/09 برگزاری دومین جلسه  مشترک (قرارگاه پدافند زیستی) و (کمیته مرزبانی زیستی،کمیسیون مقابله با تهدیدات بیوتروربسم) استان
برگزاری دومین جلسه مشترک (قرارگاه پدافند زیستی) و (کمیته مرزبانی زیستی،کمیسیون مقابله با تهدیدات بیوتروربسم) استان
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی خراسان جنوبی گفت: آموزش و فرهنگ سازی در پدافند زیستی در راستای سلامت جامعه خیلی مهم است.
سید محمدرضا طالبی یکشنبه 8 مردادماه در جلسه قرارگاه پافند زیستی و کمیته مرزبانی زیستی استان با بیان این مطلب اظهار داشت: در جنگ ترکیبی، احتمال تهدیدات در حوزه زیستی توسط دشمنان وجود دارد لذا باید برای مواجهه با آن آمادگی لازم را داشته باشیم. 
وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های دشمنان بهره‌برداری از تهدیدات زیستی است که ما باید در این خصوص هشدارها و اقدامات لازم را در دستورکار قرار دهیم، افزود: یکی دیگر از برنامه‌های دشمنان در راستای ضربه زدن به نظام و انقلاب از بین بردن امنیت اجتماعی و روانی مردم است.
معاون استاندار با بیان اینکه انجام مانورهای مختلف در زمینه آمادگی برای تهدیدات زیستی از اهمیت بالایی برخوردار است، اضافه کرد: به جهت اهمیت موضوع می بایست جلسات کمیته‌های ذیل قرارگاه به موقع برگزار و نتایج آن به استانداری ارسال شود.
طالبی متذکر شد: پدافند زیستی در موضوع دفع مرغ‌های بیمار تلف شده خیلی ضروری است چرا که آسیب‌های زیستی و تهدیدات زیادی را به دنبال دارد.
به گفته وی؛ جانمایی محل دفع مرغ‌های تلف شده خیلی اهمیت دارد و نباید در حریم قنوات، چاه‌ های آب و روستاها باشد.
وی با تأکید بر ضرورت جمع آوری سگ‌های ولگرد در روستاها و شهرهای خراسان جنوبی، گفت: در این خصوص مجوزهایی هم برای سازمان‌های مردم نهاد صادر شده تا در این زمینه کمک کننده باشند.
معاون استاندار با تأکید بر اینکه شهرداری‌ها نباید در خصوص جمع آوری سگ‌های بلاصاحب از زیربار مسئولیت خود شانه خالی نکنند، اظهار داشت: اقدامات شهرداری‌ها نباید به گونه‌ای باشد که سگ ها پس از جمع آوری دوباره در محیط رها سازی شوند چرا که رهسازی این سگ‌ها امنیت اجتماعی و بهداشتی مردم را به خطر می‌اندازد.
به گفته وی؛ عدم ذبح دام در اماکن عمومی در مناسبت‌های مختلف نیاز به فرهنگ سازی و تغییر رویه دارد.
طالبی با ذکر این نکته که تکمیل آزمایشگاه دامپزشکی استان خیلی ضروری است، خاطرنشان کرد: تکمیل این آزمایشگاه سال گذشته به هشت تا 9 میلیارد تومان اعتبار نیاز داشت و در سال جاری برای تکمیل آن به 25 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.
وی افزود: باید پیگیری‌ها به صورت جدی صورت گیرد تا از محل اعتبارات متمم سفر رئیس جمهور برای تکمیل این طرح با پیشرفت حدود 90 درصد، اعتباری در نظر گرفته شود و به سرانجام برسد. 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 574
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4.5 تعداد کل امتیازها:2

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal