۱۴۰۰ جمعه ۳۰ مهر
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر پدافند غیر عامل دفتر پدافند غیر عامل
صفحه اصلی
1400/06/03 جلسه شورای پدافند غیرعامل استان
جلسه شورای پدافند غیرعامل استان

در ابتدای جلسه دکتر هاشمی مدیرکل و دبیر شورای پدافند غیرعامل استان ضمن خیرمقدم به اعضای شورای پدافند غیرعامل از اقدامات انجام شده تشکر نمود.وی با اشاره به مصوبات جلسه قبلی شورای پدافندغیرعامل و همچنین رونمایی از طرح جامع پدافند غیرعامل استان گزارشی از مطالعات انجام شده در رونمایی از طرح جامع و اقدامات 5 ماهه اخیر اداره کل پدافند غیرعامل ارائه نمود.

 

در پایان دکتر هاشمی به برنامه های ابلاغی استان در سال 1400 اشاره نمود.

 

در ادامه مهندس ملانوری استاندار محترم و رئیس شورای پدافند غیرعامل استان گفت: اگر قبل از انجام هر اقدامی به پیوست پدافند غیرعامل توجه شود، هزینه ها کاهش می یابد و خسارت ها کم می شود.


وی ادامه داد: کار شورای پدافند غیرعامل این است که تأسیسات، تجهیزات و خدمات را به گونه ای طراحی نماید که هم به راحتی در دسترس باشند و هم این که سلامت استفاده کنندگان را تضمین نماید.

استاندار تصریح نمود: در قالب اقدامات شورای پدافند غیرعامل، اقداماتی انجام می دهیم که در برابر بحران های غیرنظامی، کاهش آسیب پذیری و افزایش تاب آوری را شاهد باشیم.

وی ، موضوع آموزش عمومی را در بحث پدافند غیرعامل ضروری خواند و گفت: با یک بررسی جزئی به راحتی می توان به این نتیجه رسید که سطح آگاهی های اغلب افراد درباره پدافند غیرعامل اندک و ناچیز است و خیلی ها، آن را مربوط به موضوعات نظامی می دانند.

به گفته وی؛ یکی از موضوعات بسیار مهمی که باید به طور ویژه در دستور کار شورای پدافند غیرعامل استان قرار گیرد، آموزش همگانی و افزایش سطح دانش آحاد افراد جامعه درخصوص اهمیت پدافند غیرعامل و ضرورت توجه به ان می باشد.

شایان ذکر است: در این جلسه که با ارائه گزارش عملکرد قرارگاه ها و کمیته های ذیل شورا شروع شد، درخصوص احداث ایستگاه راه آهن، آزمایشگاه دامپزشکی و ...تصمیماتی اتخاذ شد که در قالب مصوبه به ثبت رسید.
تعداد بازدید: 153
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal