۱۴۰۰ پنج شنبه ۲۳ ارديبهشت
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر پدافند غیر عامل دفتر پدافند غیر عامل
صفحه اصلی
1399/11/04 هدف اصلی در پدافند غیرعامل،افزایش تاب آوری در مسایل و مشکلات
هدف اصلی در پدافند غیرعامل،افزایش تاب آوری در مسایل و مشکلات

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت:مهمترین هدف در پدافند غیرعامل، افزایش تاب آوری در مسایل و مشکلات است.


به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ خوش خبر با بیان این مطلب در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان خاطرنشان کرد: متناسب با اقتضائات استان، اقدام هایی در راستای تحقق برنامه های پدافند غیرعامل صورت گرفته و تهدیدات، مزیت ها، توان مدیران و ظرفیت مردم را در قالب برنامه یک ساله ای مدنظر قرار داده است.
وی تأکید نمود: بنا به دستور استاندار، تمامی دستگاه ها مکلفند متناسب با نوع فعالیتی که دارند، تهدیدات موجود را احصا نموده و برای برخورد با آن برنامه داشته باشند.


به گفته وی؛ پیش بینی تهدیدها و پیشگیری از بروز آن ها، دو موضوع بسیار مهم در حوزه پدافند غیرعامل می باشد.
معاون استاندار تصریح نمود: با عنایت به این که تهدیدات و مشکلات در شرایط مختلف ، متفاوت است لذا باید برنامه های شورای پدافند غیرعامل ، بازبینی شده و متناسب با اقتضائات زمان عملیاتی شوند.


وی با تأکید بر این که استان، نیازمند برنامه هوشمند متناسب با اقتضائات خود است، گفت: ما نمی توانیم در قالب برنامه کوتاه مدت، تاب آوری در برابر مسایل و مشکلات را تضمین کنیم.


به گفته وی؛ تدوین طرح جامع 5 ساله که بتواند با معرفی استان، تهدیدات و ظرفیت ها را به درستی نشان دهد، یکی از مهمترین کارهایی است که در شورای پدافند غیرعامل دنبال می شود و باید هر چه سریع تر به نتیجه برسد.
معاون استاندار، آموزش را اصل بسیار مهمی در ارتقاء سطح دانش خانواده ها درخصوص اهمیت پدافند غیرعامل عنوان کرد و گفت: این آموزش باید متناسب با شرایط استان باشد تا نتیجه بهتری حاصل گردد.


خوش خبر به موضوع ذخیره سازی انرژی اشاره کرد و گفت: با توجه به برخی شرایط، مثل الان که به جهت برودت هوا و مصرف بیش از اندازه، احتمال قطعی گاز و برق وجود دارد، ارائه راهکارهایی برای جلوگیری از هرگونه مشکل که به نوعی آرامش مردم را تهدید کند، ضرورت دارد.


وی تأکید نمود: فرهنگ سازی به منظور ترویج مصرف بهینه، اصل بسیار مهمی است که همیشه باید مدنظر باشد.
معاون استاندار خاطرنشان کرد: در بحث مسایل آموزشی و تدوین برنامه ها در حوزه پدافند غیرعامل، چنین مواردی باید مورد تأکید قرار گیرد.


خوش خبر ادامه داد: برخی مسایل و رخدادها ، مقطعی هستند و در شرایطی خاص رخ می دهند لذا ما می بایست با فراهم آوردن بستر لازم، تهدیدهای مرتبط را متصور شویم و با بازنگری برنامه ها به صورت فصلی و مقطعی برای برون رفت از مشکلات احتمالی برنامه ریزی کنیم.


وی به عنوان شاهد مثال، به شیوع بیماری کرونا در شرایط فعلی اشاره کرد و گفت: برنامه ها باید به گونه ای باشد که بتوانند متمم بگیرند و در صورت بروز اتفاقی مثل همین شیوع ویروس کووید 19، بتوانیم با برخی اقدامات جزئی در راستای همان متمم ها، مصونیت جامعه را تضمین کنیم.


معاون استاندار متذکر شد: بنده اعتقاد دارم چنانچه هر نوع تهدیدی به موقع شناسایی شود و همه جوانب آن لحاظ گردد، می توان برای مقابله با آن از همین ظرفیت ها و قابلیت های موجود استان استفاده کرد.
خوش خبر ، توجه به نقاط قوت و ضعف استان در همه زمینه ها را ضروری دانست و مهمترین راهکار برای مقابله با تهدیدات احتمالی خواند.


وی تأکید کرد: کمیته های عضو شورای پدافند غیرعامل استان می بایست از این پس همزمان با ارائه گزارش اقدامات خود، به طرح مسایل و مشکلات احتمالی نیز بپردازند و پیشنهادهای مشخصی را هم برای رفع آنها ارائه نمایند.

هاشمی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری و دبیر شورای پدافند غیرعامل استان ضمن تشکر از استاندار محترم و رئیس شورای پدافند غیرعامل استان و معاونین محترم و سایر اعضای شورای پدافند غیرعامل استان، رؤسای کارگروه های تخصصی، مدیران دستگاه ای اجرایی، فرمانداران محترم شهرستان ها، ائمه محترم جمعه و سایر عوامل دست اندرکار برنامه های هفته پدافند غیرعامل، گزارش مختصری از عملکرد شورای پدافند غیرعامل، قرارگاه ها و کارگروه های تخصصی ارائه نمود.

 

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری نیز از تکیل و بهره برداری از طرح جامع پدافند غیرعامل استان تا پایان سال جاری خبر داد.

 

دبیر شورای پدافند غیرعامل استان در پایان بر فعال نمودن کارگروه های تخصصی و کمیته های زیرمجموعه آن تأکید نمود.

 
شایان ذکر است: در این جلسه، گزارش های مبسوطی درخصوص آسیب ها و تهدیدهای استان در حوزه سایبری و زیستی ارائه شد. 
تعداد بازدید: 382
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal