۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۲ آذر
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر پدافند غیر عامل دفتر پدافند غیر عامل
صفحه اصلی
1399/06/04 جلسه مشترک کمیته مرزبانی زیستی و کمیسیون پیشگیری و مقابله با تهدیدات بیوتروریستی برگزار شد.
جلسه مشترک کمیته مرزبانی زیستی و کمیسیون پیشگیری و مقابله با تهدیدات بیوتروریستی برگزار شد.

جلسه مشترک کمیته مرزبانی زیستی و کمیسیون پیشگیری و مقابله با تهدیدات بیوتروریستی استان به ریاست جناب آقای دکتر خوش خبر معاون محترم سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری برگزار گردید.

 

در این جلسه مهندس آخوندی مدیرکل پدافند غیرعامل استان مصون سازی و کاهش آسیب پذیری در راستای افزایش امنیت و حفاظت از مردم در برابر تهدیدات را مهم ترین رویکرد پدافند غیرعامل دانستند و بر مطالعه و شناسایی انواع تهدیدات زیستی، پایش و تشخیص آن قبل از وقوع همه گیری، اتخاذ روش های نوین برای اطلاع رسانی سریع، تعیین منشأ آلودگی، هدایت و کنترل منابع و امکانات، مدیریت یکپارچه و هماهنگ امکانات دستگاه های ذیربط و هدایت افکار عمومی تأکید نمود.

 

مهندس آخوندی به اصلاحیه آیین نامه کمیته پدافند مرزبانی زیستی اشاره و شرح وظایف دستگاه های عضو را با توجه به تغییرات اعمال شده و اعضای جدید تشریح نمود.

 

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری بر جلوگیری از خروج ذخایر ژنتیکی تأکید و اقدامات مناسب کمیته در سال گذشته در خصوص بحث کیک های آلوده، کنترل و نظارت بر گاز کلر، اقدامات قرنطینه ای مناسب در مرز به منظور عدم ورود بیماری را قابل توجه داشته و موضوع کنترل ورود، انتقال، نگهداری و حفاظت از مواد شیمیایی و سمی برای جلوگیری از حوادث عمدی و غیرعمدی و آلودگی های زیست محیطی، انسان و دام را خاطر نشان نمود.

 

دکتر ناصر خوش خبر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و جانشین رئیس شورای پدافند غیر عامل استان در این جلسه ضمن تشکر از تلاش های انجام شده با اشاره به تحولات اخیر جهانی و منطقه ای بر تطبیق کلیه ی سازمان های مسئول با شرایط جدید و تغییر نگرش به سمت آینده پژوهی تهدیدات و پیش بینی و پیشگیری به عنوان یکی از مهم ترین رویکردهای پدافند غیرعامل تأکید نمود.

 

دکتر خوش خبر افزود با توجه به تأثیر متقابل محصولات زیستی بر سایر عرصه های زندگی اجتماعی و اقتصادی ضروریست با بررسی های کارشناسی و دقیق ضمن حفظ ذخایر ژنتیکی مهم استان، به موقع در بازار مصرف سایر استان ها و خارج کشور عرضه گردد.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ارزیابی کارشناسی و دقیق اقدامات انجام شده و احصاء نقاط قوت و ضعف آن ها را راهگشای برنامه های در پیش روی دانستند و بر آموزش و اطلاع رسانی و آگاهی بخشی مجموعه­ های مرتبط و جامعه هدف و رصد و پایش، کنترل و اقدام به موقع در مبادی ورودی بویژه مرزها و بازارچه ها به عنوان یک ضرورت، تأکید نمود.

 

جانشین رئیس شورای پدافند غیرعامل استان با اشاره به آیین نامه مرزبانی زیستی و اصلاحیه ابلاغ شده، برنامه ریزی و هماهنگی و اقدام منسجم و هدفمند در حوزه تهدیدات زیستی از سوی تمام سازمان ها و دستگاه های مرتبط را الزامی دانست.

 

وی ضمن اشاره به پیگیری و اجرای برنامه های اولویت دار امسال حسب تعیین تکلیف نهایی سازمان پدافند غیرعامل، راه اندازی وتجهیز تیم های واکنش سریع برای مواجهه با بحران های ناشی از حوادث زیستی را مورد تأکید قرار داد.

 

در ادامه این جلسه سایر دستگاه ها من جمله جهاد کشاورزی و فرماندهی مرزبانی استان به ارائه گزارش و تبادل نظر پرداختند.

 
 
تعداد بازدید: 250
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal