۱۳۹۹ پنج شنبه ۶ آذر
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر پدافند غیر عامل دفتر پدافند غیر عامل
صفحه اصلی
1399/04/15 ارتقا امنیت و رعایت اصول پدافند سایبری توسط دستگاه های اجرایی یک ضرورت است.
ارتقا امنیت و رعایت اصول پدافند سایبری توسط دستگاه های اجرایی یک ضرورت است.

دکتر ناصر خوش خبر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و جانشین رئیس شورای پدافند غیر عامل با بیان این مطلب به برنامه های پیشنهادی سال جاری اشاره و بر اهتمام جدی اجرایی نمودن آنها، تأکید نمود.

 

خوش خبر امر آموزش را مهم دانست و افزود: می بایست برنامه ریزی لازم توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی با هماهنگی قرارگاه پدافند سایبری در خصوص برگزاری دوره های آموزشی متمرکز ویژه مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی درحوزه سایبری اعم از عمومی و تخصصی صورت پذیرد.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با تاکید بر ضرورت طرح امن سازی زیرساختهای سایبری از مدیران دستگاه های اجرایی استان خواست تا برنامه های مرکز افتای استان را در اولویت کاری خود قرار داده وبخشی از اعتبارات خود را با اولویت در این زمینه تخصیص دهند.

 

وی ادامه داد طرح جامع پدافند غیرعامل استان را که مراحل پایانی خود را طی می کند، پیشرفت مناسبی داشته و این طرح می تواند در برابر تهدیدات و مواجهه با خطرات مبنا قرار گیرد.

 

جانشین رئیس شورای پدافند غیرعامل استان ادامه داد: تأثیرگزاری طرح جامع پدافند غیرعامل استان به برگزاری منظم جلسات کارگروه ها و پیگیری و اجرایی نمودن مصوبات بستگی داشته و صرف ارائه برنامه، ما را در رسیدن به هدف کمک نخواهد کرد.

 

وی بر برگزاری منظم و قاعده مند شورا و فعالیت کارگروه ها و قرارگاه های ذیل آن تأکید و خواستار اهتمام بیشتر مسئولین کارگروه ها و قرارگاه ها در برگزاری جلسات مربوطه شد.

 

وی افزود: مسأله محوری، تبعیت از برنامه های سال پیش بینی شده توسط اداره کل پدافند غیرعامل استانداری(دبیر شورا) و ارائه گزارش ماهیانه باید در دستور کار باشد تا اهداف طراحی شده محقق گردد.

 

مهندس آخوندی مدیرکل و دبیر شورای پدافندغیرعامل استان نیز در این جلسه گزارشی از عملکرد شوراهای شهرستانی و کارگروه ها و قرارگاه های ذیل شورای پدافند غیر عامل استان ارائه و با مقایسه آمار طی سالهای اخیر، رشد کمی و کیفی آنها را خاطر نشان کرد. آخوندی از دستگاه ها ،کارگروه ها وفرماندارانی که در این زمینه فعالیت های خوبی داشته اند، تقدیر و تشکر کرد.

 

وی با اشاره به جلسه بین استانی شورای پدافند غیرعامل در مشهد مقدس، پیگیری تهیه پیوست پدافند غیر عامل طرح عظیم انتقال آب دریای عمان به استانهای شرقی کشور را مهم دانست و بر رعایت الزامات و ملاحظات پدافند غیرعامل بعنوان یک ضرورت در کلیه طرح ها و پروژه ها تأکید نمود.

 

شایان ذکر است در این نشست مشاور طرح جامع پدافند غیرعامل استان گزارشی از آخرین وضعیت طرح را به اطلاع حضار رساند و نیز سیاست های کلان طرح جامع پدافند غیرعامل استان و کلیات برنامه های حوزه پدافند غیرعامل در سال جاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر لزوم آموزشهای مستمر عمومی و تخصصی در همه­ حوزه های 8گانه پدافند غیرعامل تأکید شد.

 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 636
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal