۱۳۹۸ يکشنبه ۱۷ آذر
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر پدافند غیر عامل دفتر پدافند غیر عامل
صفحه اصلی
1398/05/10 خدمت صادقانه به مردم مهمترين آرايش جنگي در برابر توطئه‌هاي دشمن است.
خدمت صادقانه به مردم مهمترين آرايش جنگي در برابر توطئه‌هاي دشمن است.

سردار غلامعلي حيدري معاون بسيج و امور استان‌هاي سازمان پدافند غيرعامل روز چهارشنبه در نشست شوراي پدافند غيرعامل خراسان جنوبي با بيان اين مطلب افزود: اقدام جهادي، تكريم ارباب رجوع و ايجاد رضايت‌مندي نيز از مهمترين موضوعاتي است كه براي مصون بودن از سوء‌استفاده‌هاي دشمن و در راستاي اقدامات مردم محور سازمان پدافند غير عامل بايد مورد توجه باشد.

 وي با اشاره به شروع تهاجم جديد آمريكا عليه مردم ايران از يك سال گذشته گفت: هدف از اين تهاجم تضعيف اراده مردم است  

معاون بسيج و امور استان‌هاي سازمان پدافند غيرعامل كشور با بيان اينكه تعبير مقام معظم رهبري از اين تهاجم جنگ اراده است ادامه داد: آمريكا در اين تهاجم از راهبرد حداكثري فشارشروع كرده و عمدتا رويكرد آنها اقتصادي و رواني است.

وي تصريح كرد: حقيقتا مدرن‌ترين تهديد اقتصادي را آمريكا بر عليه ايران طراحي و اجرا كرده كه تاكنون جايي تكرار نشده است.

حيدري ادامه داد: اين تهديدات مردم محور بوده و به منظور فشار بر مردم با رويكرد شكاف بين مردم و حاكميت طراحي شده و عمليات رواني كم هزينه‌ترين راه براي رسيدن به اهداف شوم دشمنان است.

وي با اشاره به سناريو دشمن براي تضعيف اراده‌هاي مردم گفت: دفاع عامل و غيرعامل 2 بال براي مصون نگهداشتن كشور است و اگر هر كدام خدشه‌دار شود كشور دچار مشكل خواهد شد.

معاون بسيج و امور استان‌هاي سازمان پدافند غيرعامل به ظرفيت‌هاي بالاي كشور و توانمندي‌هاي موجود اشاره كرد و افزود: براي توسعه كشور بايد از توانمندي‌هاي علمي نيز استفاده كرده و در برابر تهديدات آرايش جنگي بگيريم .
وي اظهار داشت: تهديدات موجود از نوع تركيبي بوده و براساس تهديدات فناوري و دانش پايه طراحي مي‌شود كه بايد به صورت علمي و تخصصي اين تهديدات شناسايي و راهكارهاي مقابله‌اي را پيدا كنيم.

حيدري بر ارتقاي تاب‌آوري تاكيد كرد و افزود: اين تاب‌آوري هم در خصوص مردم و هم در مورد زيرساخت‌ها بايد مورد توجه باشد.

وي گفت: سه طرح حفاظت از زيرساخت، پاسخ به حوادث و صيانت از مردم طراحي شده كه شوراي پدافند استان هم نياز است روي اين سه موضوع تمركز كنند.

معاون بسيج و امور استان‌هاي سازمان پدافند غيرعامل كشور يادآورشد: بعد از اين طراحي و شناخت تهديدات ، ارتقاي تاب‌آوري يكي از موضوعات طرح جامع پدافند غير عامل است.
وي از شروع تدوين طرح جامع پدافند غيرعامل در استان‌ها خبر داد و گفت: اين طرح به شناخت همه جانبه وضعيت موجود، سطوح تهديدات، آسيب‌پذيري‌ها و سرمايه‌ها در قالب نقشه راه كمك مي‌كند.

حيدري اضافه كرد: 50 درصد اعتبار تهيه اين طرح از سوي سازمان پدافند غيرعامل كشور تامين مي‌شود لذا در راستاي دفاع موزائيكي بايد در تهيه آن مسئولان درهمه  استان ها اهتمام جدي داشته باشند.
وي بر  لزوم توجه به آموزش و فرهنگسازي تاكيد كرد و گفت: در تمرين و رزمايش مي‌توان تهديدات را احصا كرد.
معاون بسيج و امور استان‌هاي سازمان پدافند غيرعامل كشور تهديد سايبري را مهمترين حمله دانست وافزود:دستورالعمل‌هايي براي مصون سازي در برابر اين تهديدات تدوين و ابلاغ شده است.

وي بر آرام‌سازي شرايط موجود تاكيد كرد و گفت: نبايد با برخي اقدامات به مشكلات مردم دامن بزنيم بلكه بايد به صورت مستر مراقبت داشته باشيم و به سمت مصون‌سازي پيش برويم.

سردار حيدري با بيان اينكه برنامه‌هاي عملياتي طرح جامع در حوزه‌هاي مختلف نقش داشته است  ادامه داد: شناسايي اهداف، سرمايه ها، تهديدات، آسيب شناسي مديريت ريسك، تجربه تحليل، ارايه برنامه و پيشنهاد از اهداف تدوين طرح جامع پدافند غير عامل است.

وي افزود تفاهم نامه تهيه طرح جامع پدافند غيرعامل خراسان جنوبي اسفند 97 با مشاور طرح به امضا رسيد كه در پنج فصل تدوين مي‌شود و هم اكنون 80 درصد فصل اول آن در خصوص تكميل اطلاعات دستگاه‌هاي اجرايي انجام شده است

معاون بسيج و امور استان‌هاي سازمان پدافند غيرعامل گفت: تاكنون قرارداد طرح جامع 31 استان كشور منعقد شده است كه به طور متوسط  50 درصد پيشرفت دارد

غلامعلي حيدري اظهار داشت: يكي از برنامه‌ها ، حضور منظم در استان‌ها و شركت در شوراي پدافند غيرعامل بوده و كارگروه‌هايي در استان‌ها به منظور راهبري و تصميم سازي پدافند غيرعامل تشكيل شده است .
وي با تاكيد بر اينكه تهديدات دشمن تركيبي و فناوري و دانش پايه شده است، ادامه داد: ظرفيت‌هاي خوبي در كشور و استان‌ها وجود دارد و دانشگاه ها سطح علمي بالايي دارند كه تلاش مي‌شود با استفاده از  ظرفيت آنان و جوانان بتوانيم طرح جامع پدافند غيرعامل را دنبال كنيم .
سردار حيدري با بيان اينكه آموزش و فرهنگسازي در دستور كار است، بيان كرد در رشته پدافند غيرعامل در مقطع كارشناسي ارشد تاكنون يك هزار و 200 نفر و مقطع دكترا نيز تعداد قابل توجهي دانش آموخته شدند .
وي با اشاره به اينكه از برخي  زيرساخت‌ها و الزامات پدافند غيرعامل در بيرجند بازديد شد و ضمن تشكر از اقدامات خوب پدافندي مديران پروژه ها،از توجيه بودن و پيگيري مسئولين استاني ابراز رضايت نمود و ارتباط و تعامل مدير كل پدافند غير عامل استان با دستگاههاي استاني را مطلوب ارزيابي نمود .
معاون بسيج و امور استان‌هاي سازمان پدافند غيرعامل عنوان كرد: در حال حاضر قرارداد تدوين طرح جامع پدافند غيرعامل خراسان جنوبي منعقد شده است و پيش بيني مي‌شود تا پايان امسال تكميل شود.

وي با بيان اينكه در حوزه هاي مختلف به صورت تخصصي بحث پدافند غيرعامل دنبال مي شود، گفت: پدافند زيستي، سايبري، كالبدي، مردم محور و شيميايي در اولويت دستور كار پدافند غيرعامل كشور است.
تعداد بازدید: 34
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal