۱۳۹۹ سه شنبه ۱۳ خرداد
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر پدافند غیر عامل دفتر پدافند غیر عامل
صفحه اصلی
1398/03/25 سازمان انتقال خون نقش حياتي در شرايط بحراني برعهده دارد.
سازمان انتقال خون نقش حياتي در شرايط بحراني برعهده دارد.

محمد علي آخوندي مديركل پدافند غيرعامل استانداري همزمان با روز جهاني اهداء كننده خون در جريان ديدار با مديرعامل سازمان انتقال خون استان و بازديد از آن مركز ضمن تبريك به اهداء كنندگان خون،نقش سازمان انتقال خون را در شرايط بحراني بسيار مهم ،حياتي و حائز اهميت دانست و افزود:يكي از مهمترين اقدامات خيرخواهانه كه بدون هيچگونه چشمداشتي و صرف نظر از اينكه بدانيم به چه فردي كمك مي شود و به نوعي خالص ترين روش بخشش محسوب مي شود،  اهداء خون است.

مهندس آخوندي با اشاره به دو نعمت بسيار مهم و اساسي سلامتي وامنيت ،نقش انتقال خون را در هر دو زمينه بسيار حائز اهميت دانست و بر حفظ سرمايه هاي ژنتيكي و تقويت بانك خون و فرآورده هاي آن بويژه در مواقع بروز بحران هاي دشمن ساز تاكيدكرد.

وي در راستاي پيش بيني و پيش گيري بعنوان رويكرد اصلي پدافند غيرعامل بآمادگي، تجهيز و تقويت بانك خون و فرآوردهاي آن را بيش از پيش ضروري دانست.

مديركل پدافندغيرعامل اهداي خون براي نجات بيماران نيازمند را موجب توسعه و ترويج فرهنگ نوع دوستي ،صلح و ايثار در جامعه دانست و براهميت فرهنگ سازي اهداي خون در جامعه تاكيد و با اشاره به نقش اهداي خون سالم در زندگي دوباره براي نيازمندان ، ابراز اميدواري كرد ميزان اهداي خون با فرهنگسازي افزايش يابد.

دكتر محمد رضا عاملي مديرعامل انتقال خون استان نيز ضمن بيان جايگاه سازمان متبوع در تامين نياز هموطنان بويژه در زمان بحران ها، ميزان مشاركت مردم خراسان جنوبي را بالاتر از متوسط كشوري اعلام نمود و حضور مديران دستگاههاي اجرايي در اين امر خداپسندانه را در فرهنگ سازي عمومي بسيار موثر دانست.

 

وي افزود براساس دستورالعمل هاي واصله ،سازمان انتقال خون در سطح بندي مراكز ثقل در رده پروژه هاي حياتي سازمان پدافند غير عامل محسوب مي شود و تقويت اقدامات حفاظتي و رعايت الزامات پدافندغيرعامل دراين سازمان مورد تاكيد است، و راه اندازي واحد سيار انتقال خون نيز از اقدامات ويژه در راستاي پدافندغيرعامل محسوب مي شود.

در ادامه مهندس آخوندي به اتفاق پرسنل اداره كل پدافند غيرعامل استان ضمن بازديد از امكانات و تجهيزات آن مركز، با اهداء خون در اين امر خيرخواهانه مشاركت نمودند.

تعداد بازدید: 181
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:3

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal