۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۱ مرداد
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر پدافند غیر عامل دفتر پدافند غیر عامل
صفحه اصلی
1398/02/02 گوگل لوكيشن كاربران را در اختيار پليس مي‌گذارد
گوگل لوكيشن كاربران را در اختيار پليس مي‌گذارد
به تازگي مجله نيويورك تايمز در گزارشي مفصل به افزايش قابل توجه درخواست‌هاي مراجع قضائي و پليس براي رديابي كاربران و شهروندان تحت تعقيب و پيگيري پرداخته است. در اين گزارش ذكر شده است كه درخواست پليس و مراجع قضائي براي به دست آوردن تاريخچه موقعيت مكاني و لوكيشن گوشي‌هاي هوشمند كاربران از گوگل در طول شش ماه گذشته به ميزان چشم‌گيري افزايش يافته است.
به عنوان مثال گفته شده است كه در يك هفته بالغ بر 180 درخواست از گوگل به ثبت رسيده است كه اين نشان مي‌دهد دسترسي مقامات بالا رتبه در صورت داشتن حكم قضائي به اطلاعات شخصي و حريم خصوصي كاربران همواره وجود داشته و گوگل نيز در اين زمينه با آنها بيشترين همكاري لازم را كرده است.
روش اين كار بدين صورت است كه گوگل در ابتدا داده‌ها را شناسايي كرده و در صورتي كه اطلاعات پليس با اطلاعات دريافتي آن مطابقت داشته باشد و فرد مورد نظر نيز تحت تعقيب مقامات قضائي و پليس قرار گرفته باشد، نام و نشان و ساير اطلاعات شخصي و محرمانه هويتي آن همچون موقعيت مكاني و تمامي لوكيشن‌هايي كه به آنها به سفر كرده، نمايش داده مي‌شود و در اختيار مقامات مربوطه قرار مي‌گيرد.
اين در حالي است كه بسياري از كارشناسان و تحليلگران بر اين باورند كه اين همكاري گوگل با مقامات قضائي و پليس با اينكه به تعقيب افراد خلافكار و تحت تعقيب كمك مي‌كند، اما نقض حريم خصوصي كاربران به شمار مي‌رود و بايد فكري به حال آن كرد و قوانين سخت‌گيرانه و پيچيده‌اي را براي تحت كنترل قرار دادن گوگل و ساير شركت‌هاي تكنولوژي مربوطه وضع كرد.
به نقل از پايداري ملي.
تعداد بازدید: 6
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal