۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۱ مرداد
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر پدافند غیر عامل دفتر پدافند غیر عامل
صفحه اصلی
1398/02/02 راه اندازي مركز فناوري محصولات تراريخته در كشور
راه اندازي مركز فناوري محصولات تراريخته در كشور
نيراعظم خوش خلق سيما، با اشاره به برنامه‌هاي پژوهشگاه بيوتكنولوژي كشاورزي براي سال 98، اظهار داشت: علاوه بر ادامه مطالعات در حوزه محصولات بيوتكنولوژي كشاورزي، موضوع واگذاري دستاوردهاي اين پژوهشگاه به بخش خصوصي را در سال 98 با جديت دنبال مي‌كنيم.
وي گفت: توليد برخي از اين محصولات به مرحله پايلوت رسيده و قرارداد واگذاري برخي ديگر از محصولات بيوتكنولوژي با شركت‌هاي دانش بنيان و فناور، در حال برنامه‌ريزي است.
رئيس پژوهشگاه بيوتكنولوژي كشاورزي با بيان اينكه تحقيقات جديدي نيز در حوزه محصولات بيوتكنولوژي را آغاز كرده‌ايم، خاطرنشان كرد: در سال جاري با همكاري ستاد بيوتكنولوژي معاونت علمي رياست جمهوري، مركز فناوري محصولات تراريخته و اصلاح ژنتيكي را در پژوهشگاه راه‌اندازي خواهيم كرد.
وي در مورد آخرين وضعيت مجوز نهايي توليد پنبه تراريخته در كشور نيز گفت: پنبه تراريخته مجوز رهاسازي را از وزارت جهاد كشاورزي و سازمان محيط زيست دريافت كرده است و در انتظار مجوز از وزارت بهداشت است كه در صورتي كه اين مجوز نيز صادر شود، امكان توليد آن وجود خواهد داشت.
خوش خلق سيما توضيح داد: حتي با وجودي كه پنبه در كشور مصرف خوراكي ندارد اما توليد تراريخته اين محصول، نيازمند دريافت مجوز از وزارت بهداشت است.
به گفته وي دريافت مجوز براي محصولات تراريخته در 3 بخش غذاي انسان، خوراك دام و كشت دنبال مي‌شود كه بر اساس قانون مصوب 1388 مجلس شوراي اسلامي، 3 دستگاه شامل وزارت جهاد كشاورزي، وزارت بهداشت و سازمان حفاظت محيط زيست براي صدور مجوز توليد اين محصولات در حوزه كشاورزي، سلامتي و محيط زيست انتخاب شده‌اند. واردات اين محصولات نيز بر حسب نوع مصرف، مستلزم كسب مجوز از هر يك از اين سه دستگاه است.
 به نقل از پايداري ملي 
تعداد بازدید: 5
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal