۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر پدافند غیر عامل دفتر پدافند غیر عامل
صفحه اصلی
1397/09/06 دشمن هرگز به فكر حمله نظامي به ايران نمي‌افتد/ تهديدي از كشور‌هاي همجوار احساس نمي‌كنيم
دشمن هرگز به فكر حمله نظامي به ايران نمي‌افتد/ تهديدي از كشور‌هاي همجوار احساس نمي‌كنيم
رئيس ستاد كل نيرو‌هاي مسلح آمادگي در هنگام صلح را عامل ايجاد بازدارندگي دانست و با بيان اينكه تداوم اين آمادگي در هنگام جنگ موجب پشيماني و شكست دشمن خواهد شد، گفت: ما بايد به گونه‌اي عمل كنيم كه حتي فكر آغاز جنگ به ذهن دشمنان خطور نكند.
سردار سرلشكر پاسدار «محمد باقري» رئيس ستاد كل نيرو‌هاي مسلح در يازدهمين همايش فرماندهان نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران با عنوان «ارتش انقلابي» با گراميداشت سالروز صدور فرمان امام خميني (ره) مبني بر تشكيل بسيج و نيز هفتم آذرماه، روز نيروي دريايي ارتش، انقلاب اسلامي را حادثه‌اي استثنايي كه تحول اساسي در امور راهبردي، سازماندهي و نحوه اداره كشور ايجاد كرد ناميد و اظهار داشت: پيروزي انقلاب اسلامي عاملي شد تا ارتشي كه در دوران پهلوي عمدتا منافع استكبار جهاني را تامين مي‌كرد، وظيفه دفاع از آرمان‌هاي انقلاب، مردم و حفظ تماميت ارضي كشور و منافع ملي را بر عهده گرفته و در طول 40 سال گذشته ماموريت‌هاي واگذار شده را به خوبي به انجام رساند.

وي با بيان اينكه آمريكا با وجود آنكه در گذشته پشتيبان ارتش بود، اما پس از انقلاب بزرگترين دشمن ملت ايران شده است، تصريح كرد: جانفشاني‌هاي دلاورمردان در هشت سال دفاع مقدس و نحوه رزم جانانه آن‌ها عاملي شد تا قدرت‌هاي فرامنطقه‌اي و آناني كه ممكن است روزي در ذهنشان روياي تهاجم به كشور ما را داشته باشند به تاريخ دفاع مقدس رجوع كنند تا بفهمند ملت ايران با دست خالي با دشمن جنگيد و پيروز شد.

سرلشكر باقري با تاكيد بر آمادگي نيرو‌هاي مسلح براي مقابله با هر گونه تهديد ناشي ازحضور مرزي دشمنان، افزود: قدرت‌هاي بزرگ جهان به اين نتيجه رسيده‌اند جنگ نظامي با ملت ايران راه به جايي نخواهد برد. ما تهديدي از كشور‌هاي همجوار احساس نمي‌كنيم و به ياري خداوند متعال و بركت وجود ارتش و ساير نيرو‌هاي مسلح و هوشمندي و بصيرت مردم، دشمن هيچ‌گاه به فكر حمله مسلحانه به ايران نخواهد افتاد.

وي آمادگي در هنگام صلح را عامل ايجاد بازدارندگي دانست و با بيان اينكه تداوم اين آمادگي در هنگام جنگ موجب پشيماني و شكست دشمن خواهدشد، گفت: ما بايد به گونه‌اي عمل كنيم كه فكر آغاز جنگ حتي به ذهن دشمنان خطور نكند، تا ملت و دولت در آرامش به زندگي، برنامه ريزي و توسعه كشور بپردازند.

رئيس ستاد كل نيرو‌هاي مسلح با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري (مد ظله العالي) پيرامون اينكه رزمندگان فلسطيني با دست خالي طي دو روز جنگ را پايان دادند و عامل شكاف و دو دستگي در كابينه صهيونيست‌ها شدند، گفت: يقينا نيرو‌هاي مسلح ما از يك نيروي چريكي زيرزميني به مراتب قوي‌تر هستند و با تداوم برنامه ريزي و آمادگي‌هاي موجود، دشمن در صورت تهاجم به كشور، در كمتر از 48 ساعت سيلي محكمي دريافت و ميدان جنگ را با سرافكندگي ترك خواهد كرد.

وي «ارتش انقلابي» را ارتشي دانست كه بر اساس اهداف و آرمان‌هاي جمهوري اسلامي با رويكرد حفظ استقلال و تماميت ارضي كشور، خود را سازماندهي كرده است و تصريح كرد: امروز نيرو‌هاي مسلح بويژه نيروي زميني ارتش براي مقابله با انواع تهديد‌هاي محتمل دفاعي و ديگر توطئه‌هاي استكبار جهاني بايد همچنان آماده باشند.

سرلشكر باقري با اشاره به راهبرد نظام سلطه و صهيونيسم در توليد و ترويج تفكر تكفيري در جوامع اسلامي، گفت: استكبار جهاني با بررسي تفكر اسلامي در سال‌هاي اخير در صدد برآمد تفكر تكفيري را توسعه دهد و عده‌اي از مسلمانان را با اين تفكر باطل به جان يكديگر انداخت و توان و انرژي بسياري كه مي‌بايست در مقابله با رژيم جعلي و غاصب صهيونيستي هزينه شود، از اين طريق صرف شد.

وي افزود: تفكر تكفيري براي مقابله با تفكر وگفتمان انقلاب اسلامي شكل گرفته است و وجود تفكرات ضد انقلابي در كشور‌هاي ديگر همچون افغانستان نيز به دليل علاقه استكبار به آن‌ها نبوده است، بلكه مي‌خواهد از آن‌ها به عنوان بازوان اجرايي خود استفاده كند.

سرلشكر باقري واگذاري مسئوليت تامين امنيت مرز‌هاي مشترك كشور با افغانستان در استان‌هاي خراسان رضوي و خراسان جنوبي را فرصتي براي نقش آفريني‌هاي نوين نيروي زميني ارتش توصيف و خاطرنشان كرد: افغانستان كشوري است كه دچار برخي از نگراني‌ها و نا امني‌هاست و ممكن است اتفاقاتي در مرز‌هاي مشترك به وجود آيد كه با استقرار نيروي زميني و ايجاد استحكامات و برنامه‌ريزي‌هايي كه صورت مي‌گيرد، ان‌شاءالله امن‌ترين مرز‌ها را در اين منطقه داشته باشيم.

رئيس ستاد كل نيرو‌هاي مسلح در ادامه با اشاره به تجارب مناسب ارتش در مقابله با تهديدات و اهميت بكارگيري آن در ماموريت‌هاي آينده، تصريح كرد: نسل امروز و فرداي فرماندهان نيروي زميني كه براي آينده تربيت و آماده مي‌شوند، كار بسيار سخت و پيچيده‌اي را در پيش داشته و خدا را شاكريم كه نيروي زميني ارتش با درك و فهمي عميق به جايگاه مهم خود در عرصه تامين امنيت كشور و مقابله با تهديدات واقف است.

وي با تاكيد بر اهميت رويكرد تحولي و توسعه و تعميق آن در نيروي زميني ارتش، يادآور شد: اين موضوع نيازمند كار جهادي و انقلابي است و در روش‌هاي آموزش و نبرد بايد تكيه بر خلاقيت و نوآوري داشت تا در ميدان‌هاي مقابله و جدال با دشمن كمترين هزينه و تلفات به نيرو‌هاي خودي وارد شود.

سرلشكر باقري در پايان، ارتقاي مهارت و سطح دانش فرماندهان در سطوح راهبردي، تاكتيكي و عملياتي را امري مهم توصيف و بر لزوم برنامه ريزي هدفمند و متناسب با نياز‌هاي روز در اين عرصه تاكيد كرد.

تعداد بازدید: 14
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal